System FIBARO® to obecnie najdoskonalsze rozwiązanie automatyki budynkowej dostępne na rynku.

Co wyróżnia ten system od innych?

Przede wszystkim jego główną zaletą jest bezinwazyjna instalacja. W tradycyjnych systemach konieczne jest kładzenie setek metrów przewodów, co znacząco podnosi koszty instalacji zwłaszcza przy wykończonych już domach. Na szczęście rozwiązania systemu FIBARO® eliminują ten problem, ponieważ zminiaturyzowane moduły można zamontować w dowolnej puszcze podtynkowej za łącznikiem np: światła lub rolet.

Moduły działają w każdej instalacji nawet bez przewodu neutralnego (starego typu instalacje).

System FIBARO® daje możliwość swobodnego przemieszczania modułów. Wystarczy, że wyjmiesz moduł z puszki i zainstalujesz go w nowym miejscu. Sieć mesh zapewnia że nowy moduł odświeży swoje położenie i będzie nadal współpracował z innymi elementami systemu.

W każdej chwili możesz swój system rozbudować o dowolne elementy bez zbędnego kucia i remontów a gdy będziesz zmieniał swoje miejsce zamieszkania możesz cały system przenieść w nowe miejsce nie pozostawiając śladów demontażu.

Technologia Z-WAVE

Z-Wave jest to innowacyjny, bezprzewodowy protokół komunikacyjny przeznaczony do automatyzacji domu.

Technologia ta znajduję swoje zastosowanie w elektronice domowej takiej jak termostaty, alarmy, oświetlenie, klimatyzacja, wentylacja oraz elektronice audio-video. Inteligentny system Z-Wave jest technologią sieci kratowych tzw. "MESH", gdzie każde urządzenie jest w stanie wysyłać i odbierać komendy sterujące. Mają również możliwość stałej kontroli nad poprawnością działania poszczególnych modułów, nieustannie informując centralę o ich statusie.

Inteligentne instalacje FIBARO są oparte na technologii Z-wave, dzięki czemu mogą pracować indywidualnie lub w grupach wzajemnie się komunikując, dając nam nieograniczone możliwości zarządzania automatyką domową.

Każdy z naszych modułów musiał przejść bardzo rygorystyczną i skomplikowaną procedurę testową u właściciela technologii, po czym otrzymał certyfikat kompatybilności.

Obecnie dostęp do tej technologi posiada 250 firm z całego świata. Dzięki stałej współpracy i kompatybilności z ich produktami mamy dostęp do nieograniczonych możliwości i rozwiązań w zakresie inteligentnych budynków, co czyni FIBAR Group prekursorem na Polskim rynku.




Dlaczego warto zainstalować w domu  system FIBARO®?

1. Innowacyjność i funkcjonalność:

System bezprzewodowy;

Prosta i bezinwazyjna Instalacja;

Dziecinnie prosta obsługa;


2. Komfort / Użytkowność:

Sterowanie roletami;

Sterowanie oświetleniem;

Sterowanie systemem podlewania ogrodu;

Otwieranie/zamykanie bram wjazdowych/garażowych itd.;

3. Bezpieczeństwo:

Ochrona przed zalaniem - automatyczne odcięcie wody w mieszkaniu;

Funkcja niani-monitoringu;

Integracja czujników gazu, czadu, CO2 itp.;

Ochrona przed włamaniem;

4. Oszczędność / Ekologia:

Oszczędność energii elektrycznej na poziomie 30%;

Niższe rachunki za ogrzewanie aż do 23%;

Wszelkie treści umieszczone w tym artykule są własnością Fibar Group Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu i nie mogą być rozpowszechniane bez zgody właściciela.